Як рухаються об’єкти? Чому тварини можуть рухатися? Що є рух?

Чому з’являється веселка?
Чи можлива левітація?
Чи існує машина часу?
Що означає „квантовий”?
Яке максимальне значення сили в природі?
У вакуумі насправді нічого немає?
Чи є Всесвіт набором?
Які задачі у фізиці ще не розв’язані?

Physics pdfFree download of volume I - FALL, FLOW AND HEAT         (260 MB).

Physics pdfFree download of volume II - RELATIVITY AND COSMOLOGY         (50 MB).

Physics pdfFree download of volume III - LIGHT, CHARGES AND BRAINS         (80 MB).

Physics pdfFree download of volume IV - THE QUANTUM OF CHANGE         (38 MB).

Physics pdfFree download of volume V - MOTION INSIDE MATTER: PLEASURE, TECHNOLOGY AND STARS         (85 MB).

Ця книга розповість вам історію досліджень тривалістю 2500 років, досліджень, які дали відповіді на ці питання. Ця книга для тих, кого захоплює фізика. Книга дивує, примушує думати і розважає водночас. Не перевантажуючи формулами, на прикладі повсякденних явищ, книга розповідає про цікаві закони механіки, термодинаміки, спеціальної та загальної теорії відносності, електродинаміки, квантової теорії, врешті про сучасні спроби об’єднання теорій. Суть цих розділів фізики викладена простими словами. Наприклад, закони сучасної фізики випливають із приципів мінімальної ентропії, максимальної швидкості, максимальної сили, мінімальної зміни заряда і мінімальної дії.

Вибрана цитата:

Уявіть собі гумову ковдру, яка з’єднана с конем з одного боку і зі стіною з іншого. Гума може нескінченно розтягуватися. Біля стіни на гумі сидить равлик. Кінь і равлик починають рухатися зі звичними для них швидкостями. Чи зможе равлик догнати коня?

Книга містить результати останніх досліджень, найкращі анімації, найкращі зображення, найцікавіші загадки й дива: 550 анімацій і ілюстрацій, більше 100 таблиць, більше 1600 задач і загадок.

Книга написана англійською мовою і має обсяг більше 1500 сторінок. Радимо прочитати учням і вчителям, а також усім, кого цікавить точний опис законів природи. В кінці книги ми обговорюємо відкриті фізикою обмеження, і що з цього виходить.

 
Motion Mountain завантажують 30000 разів на рік. Вона намагається стати кращою популярною книгою з фізики. Якщо ваш внесок буде вагомим, я внесу вас у перелік спонсорів або пришлю винагороду. Перші 360 сторінок перекладені французькою мовою, 80 сторінок іспанською.

If you can correct and expand this Ukrainian page, please let me know via email. It should be as interesting, passionate and elegant as possible – as physics is.

Безкоштовний підручник з фізики